Empatiško bendravimo kultūra ugdyme šeimoje
Tęstinė programa, sukurta galvojant apie šeimas, norinčias gerinti ir gilinti santykius šeimoje. Praktiniai mokymai, paremti Nesmurtine komunikacija, siekiant kurti empatiško bendravimo kultūrą šeimose bei bendruomenės rate. Programos įvadinis susitikimas vyko spalio 27 d., tačiau vis dar galima įsigyti pirmosios paskaitos įrašą ir prisijusngti prie tęstinės programos nuo lapkričio 24 d.
GYVI MOKYMAI
Didžiausi iššūkiai ugdant šeimoje - visai ne mokslai?
Praktikuoju Nesmurtinę komunikaciją 7-us metus, esu mediatorė, lektorė, fasilitatorė, VšĮ Mokymosi namai | Patirčių Slėnis bendrakūrėja. Šeimoje auginame tris dukras. Esu praktikė, mėgstu mokytis ir nuolatos tobulinu savo žinias ir įrankių bagažą. Vertinu nuoširdumą, atvirumą, sąžiningumą, todėl mokymų metu naudoju tik tuos įrankius, kuriuos pati taikau kasdieniame savo gyvenime. Nesmurtinės komunikacijos tarptautinių sertifikuotų lektorių apsuptyje mokausi jau virš 300 val.
Dirbdama Patirčių Slėnyje nuolat susiduriu ir bendrauju su šeimomis, pasirinkusiomis ugdymą šeimoje. Gera klausytis sėkmės istorijų, stebėti vaikų projektų pristatymus, patirti, kokių išradingų būdų šeimos atranda mokytis. Ir vis dėl to, dažniausiai girdžiu, kad didžiausią iššūkį kelia ne pats mokymosi procesas ar kūrybiškumo stoka. Dažniausiai energiją atima konfliktai, komunikacija, susitarimų laikymasis, nesusikalbėjimas šeimoje ir sunkumai randant asmeninės erdvės. Užsitęsę ar dažnai atsikartojantys konfliktai mažina kūrybiškumą, motyvaciją, energiją ir atima džiaugsmą iš ugdymo proceso. Maža to, kartais siekdami rezultatų, susitelkę į išsikeltus tikslus, prarandame ryšį su vaikais, partneriais, savimi. Kartais tiesiog nesuprantame vieni kitų, sunku išgirsti ir priimti kitus požiūrio taškus ir atrodo, kad nebematome kelių judėti toliau drauge..
Galvodama apie šiuos iššūkius sukūriau tęstinius mokymus žmonėms, pasirinkusiems ugdymą šeimoje arba svarstantiems šį pasirinkimą ateityje. Programos metu praktikuosime empatišką bendravimą, analizuosime komunikacijos iššūkius, sukuriančius terpę konfliktams, praktikuosimės konfliktų kontekste, mokysimės valdyti stresą, išgirsti ir išreikšti save empatišku būdu. Prisiliesime prie to, kaip kurti empatiško bendravimo kultūrą savo šeimoje. Mokymai grįsti praktinėmis užduotimis ir jų refleksija. Analizuodami realias situacijas mokysimės kalbos natūralumo, taikymo kasdienybėje, įgytų žinių įkūnijimo.
Vis dar galite įsigyti įvadininio seminaro įrašą už 10 Eur/asm. ir tik tada nuspręsti, ar norisi dalyvauti ilgalaikiame procese!
Mokymų metu nagrinėjamos temos:
❀ Atitolinanti komunikacija: ką puikiai gebame ir kas sukuria distanciją santykiuose?
❀ Empatiškas klausymasis: kaip klausytis, kad kitas atrastų erdvės išgirsti ir mane?
❀ Empatija sau: kaip priimti ir atjausti save, kai niekas kitas man to nesuteikia?
❀ Nuoširdi saviraiška: kaip komunikuoti savo poreikius, kad kiti to negirdėtų kaip reikalavimo?
❀ Pyktis: kokią žinutę siunčia šis jausmas ir kaip jį transformuoti?
❀ Prašymai vs. reikalavimai: kodėl pasakyti „prašau“ neužtenka?
❀ Realybės pasitikrinimas: ką daryti, kai „aš galvoju, kad Tu galvoji, kad aš galvoju“?
❀ Sprendimai šeimoje: kodėl kompromisai neveikia ir kaip priimti win-win sprendimus?
lektorė


mokymų formatas
Mokymu metu kviesime dirbti su savo gyvenimo pavyzdžiais interaktyvioje ir saugioje mokymosi aplinkoje. Praktikuosimės per demonstracijas, vaidmenų žaidimus, pratimus, asmenines ir grupines užduotis. Mokymų grupėje vietų kiekis ribotas - erdvėje galime priimti ne daugiau kaip 35 dalyvius.
Mokymų metu turėsime papildomą asistentų resursą. Tai yra žmonės, paruošti padėti, paremti emociškai, jei mokymų metu paliesite jautrių temų, su kuriomis norėsis pabūti ilgiau asmeniškai.
Praktinė informacija
Vieta, Data, Laikas
Įvadiniai mokymai įvyko spalio 27 d., vis dar galima įsigyti šio susitikimo įrašą. Kiti susitikimai vyks VšĮ Mokymosi Namai | Patirčių Slėnis erdvėje (Pabalių g. 11, Pabaliai, Trakų r.
Kitos numatytos susitkimų datos:
- Lapkričio 24 d. (penktadienis), 16-19 val.
- Gruodžio 15 d. (penktadienis), 16-19 val.
- Sausio 12 d. (penktadienis), 16-19 val.
- Vasario 9 d. (penktadienis), 16-19 val.
- Kovo 8 d. (penktadienis), 16-19 val.
Mokymų kaina
Įvadinio seminaro įrašo kaina - 10 Eur/asm.
Jei nuspręsite dalyvauti tolimesniuose moduliuose - kiekvieno susitikimo kaina - 20 Eur/asm., tačiau yra būdų sutaupyti:
* Jei po pirmojo susitikimo nusprendžiate, kad norite dalyvauti visoje programoje ir turite galimybę sumokėti visą sumą iš karto - programos kaina mažėja 20 Eur (t.y. programa vienam asmeniui kainuoja 80 Eur). Mokėjimas turi būti atliktas iki antrojo susitikimo (t.y., iki lapkričio 23 d.). Įvadinio seminaro mokestis į šią kainą neįsiskaičiuoja.
* Man labai svarbu, kad programoje dalyvautų ne tik mamos arba tik tėčiai. Šeimoje ugdo du žmonės, todėl norint sukurti naują bendravimo kultūrą irgi prireiks dviejų asmenų įsitraukimo. Norėdama paskatinti dalyvauti šeimas, taikau specialią kainą - 30 Eur/2 asm., jei dalyvauja du tos pačios šeimos nariai. Jei turite galimybę atsiskaityti už visą programą iš karto - programos kaina mažėja 20 Eur (t.y. už visą programą dviems asmenims mokate 130 Eur). Įvadinio seminaro mokestis į šią kainą neįsiskaičiuoja, mokėjimą prašau atlikti iki antrojo susitikimo (t.y. iki lapkričio 23 d.)
Organizatorių komanda
Mokymus organizuojame su VšĮ Mokymosi namai | Patirčių slėnis Ugdymo šeimoje komanda. Visais techniniais klausimasi galima kreiptis į Eligiją (e.suchockiene@gmail.com, +370 684 65798)
dalyvavimas su vaikais
Man svarbu, kad mokymų metu galėtumėte atsipalaiduoti ir susitelkti, todėl jei tik turite galimybę - mokymuose kviečiu dalyvauti be vaikų. Jei neturite kito pasirinkimo, atvykite su vaikais - o mes su asistentų komandos pagalba padėsime organizuoti užimtumą esantiems vaikams. Vis dėl to, svarbu turėti omenyje, kad susirinkus maksimaliai grupei ir visiems atvykus su vaikais mums gali neužtekti resursų užtikrinti kokybišką erdvės priežiūrą ir užimtumą.
Maitinimas
Programos metu vaišiname kava, arbata. Kviečiame atsivežti VIENĄ užkandį bendram stalui :)
+370 608 02179
Galite užsiprenumeruoti naujienlaiškį ir ne dažniau kaip du kartus per mėnesį gauti naujienas apie naujausias programas bei renginius.
kontaktai




Enrika.beneviciene@gmail.com

