Šokis tarp empatijos sau ir empatiško klausymo

Dviejų su puse dienų trukmės mokymai su CNVC sertifikuotu Nesmurtinės komunikacijos (ang. Nonviolent Communication) lektoriumi ir mediatoriumi iš Olandijos Yoram Mosenzon. Mokymai vyks 2024 m. gegužės 10-12 d., Trakų raj., anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

TARPTAUTINIAI MOKYMAIGYVI MOKYMAI

Konfliktų sprendimas
Konfliktų sprendimas
Mokymai apie konfliktus
Mokymai apie konfliktus

šokis tarp ryšio su savimi ir klausymosi:
meistriškumas išbūti sudėtinguose dialoguose

Yoram Mosenzon

Neretai didžiausiu iššūkiu sudėtingose situacijose tampa bandymas suderinti du, regis, nesuderinamus dalykus tuo pačiu metu:

  • Kaip išsaugoti ryšį su savimi? Kur rasti vidinį aiškumą sudėtingiausiuose pokalbiuose (su partneriu, šeimos nariais, kolegomis, viršininku, savo vaikais...)?

  • Kaip išgirsti ir išlaikyti ryšį su svarbiausiais žmonėmis, net ir tada, kai jie elgiasi mums LABAI nepriimtinu būdu?

Kviečiame į dviejų su puse dienų praktinius mokymus, kurių metu drauge mokysimės ir ieškosime, kaip gilesnis ryšio su savimi jausmas padeda mums palaikyti ryšį ir dialogą su žmonėmis, su kuriais bendraujame? Kaip galime patobulinti savo empatiško klausymosi įgūdžius, kad pokalbiai būtų labiau suartinantys? Kaip derinti ir balansuoti tarp savęs ir kito supratimo?

Daugiausia dėmesio skirsime:
❀ Kaip išlikti santarvėje su savo giluminėmis vertybėmis?
❀ Kaip tvirtai ginti savo poreikius ir aiškiai įvardyti, ko norime, net sudėtinguose pokalbiuose ir situacijose (pvz. kai kiti mus teisia, kaltina, kritikuoja, daro spaudimą ar reikalauja).
❀ Kaip susidoroti su savo kaltės jausmu, kad jis netrukdytų mums ginti pagrindinių vertybių, kuriomis vadovaujamės gyvenime?
❀ Ir dar daugiau...

Apie Nesmurtinę komunikaciją (Nonviolent Communication – NVC)

Nesmurtinė komunikacija (NVC) (sukurta Dr. Marshall Rosenberg) yra praktiška komunikacijos priemonė, iš esmės pakeičianti santykius su savimi ir kitais. Ji ugdo atvirą nuoširdumą, suderintą su gilia empatija. NVC konfliktus paverčia meile ir aiškumu. Ši metodika perkelia iš meditacijos pagalvėlės į realų gyvenimą – tai padeda gyventi vadovaujantis savo giluminėmis vertybėmis milijonuose kasdienio gyvenimo situacijų ir santykių. NVC giliai transformuoja jūsų bendravimą su savimi gilios atjautos link.
Yoram įvadas į NVC

Apie lektorių

Yoram – CNVC sertifikuotas treneris ir mediatorius. Prieš atrasdamas NVC, Yoram buvo šokėjas/choreografas. Prieš 14 metų jis nusprendė nutraukti visą meninę veiklą, kad galėtų visą savo laiką ir energiją skirti dalinimuisi šia svarbia žinute. Yoram dabar visą laiką dėsto NVC tarptautiniu mastu Nyderlanduose, Prancūzijoje, Izraelyje/Palestinoje, Belgijoje, Lenkijoje, Italijoje, JAV ir kt. Yoram yra vienas iš keturių Amsterdamo „Žirafos“ mokyklos 0–21 metų vaikams įkūrėjų.

Yoram Mosenzon
Yoram Mosenzon

Mokymosi stilius

Mokymu metu kviesime dirbti su savo gyvenimo pavyzdžiais interaktyvioje ir saugioje mokymosi aplinkoje. Praktikuosime Nesmurtinę komunikaciją per demonstracijas, vaidmenų žaidimus, pratimus, kad NVC vertybes ir kalbą lengviau integruotume į mūsų kasdienį gyvenimą. Mokymai vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
Mokymo būdas: 30 % teorijos ir 70 % praktikos/demonstracijų/mokymosi iš GYVŲ situacijų, kurios vyksta čia ir dabar. Daug dėmesio skiriama įkūnytam Nesmurtinės komunikacijos aspektui, todėl būkite pasiruošę pasinerti.
Mokymų metu papildomai budės asistentai (žmonės, turintys praktinių NVC žinių bei įrankių), kurie galėtų suteikti papildomą pagalbą ir palaikymą.

Praktinė informacija

Vieta, Data, Laikas

Mokymai vyks 2024 m. gegužės 10-12 d., (penktadienį 17:30-20:30, šeštadienį ir sekmadienį 10-18 val.) VšĮ Mokymosi namai | Patirčių slėnis erdvėse (Pabalių g. 11, Pabaliai, Trakų raj. sav.).

Mokymų kaina

Mokymų kaina – Jūsų pasirinkta suma tarp 240-480 Eur. Registraciją į mokymus užtvirtina negrąžinamas 100 Eur rezervacijos mokestis. Šis mokestis įsiskaičiuoja į galutinę mokymų kainą.

Pasirinkta galutinė kaina priklauso nuo Jūsų pajamų ir laisvos valios. Lanksčios kainos idėja siekia atliepti skirtingą kiekvieno iš mūsų esamą finansinę situaciją. Tikimės, kad toks lankstumas padės Jums rasti prieinamiausią kainą ir su džiaugsmu prisidėti prie mūsų veiklos palaikymo.

Į šią kainą įskaičiuota: mokymų turinys, reikalinga medžiaga ir priemonės, dveji pietūs (visas maistas – vegetariškas), kava ir arbata, užkandžiai, mokymų vertimas į lietuvių kalbą. Pagal poreikį – mokymų pažymėjimas.

Registracija

Norėdami užsiregsitruoti, atlikite tris veiksmus:

  • Susipažinkite su Terminais ir sąlygomis. Daugelis mūsų niekada neskaito „Terminų ir Sąlygų“ :) Vis dėl to šiuo atveju rekomenduojame atidžiai susipažinti su dokumentu, kad visi gyventume toje pačioje realybėje.

  • Atlikti 100 Eur rezervacijos mokestį (paspaudus registracijos mygtuką).

  • Sulaukti rezervacijos patvirtinimo laiško ir pateikti reikiamią likusią informaciją el. paštu.

    SVARBU!

-> Galutinis mokėjimas. Galutinį mokėjimą už mokymus kviesime atlikti per savaitę nuo mokymų pabaigos pagal po mokymų pateiktus rekvizitus bankiniu pavedimu. Siūlome mokėti mokymams pasibaigus, nes norime, kad gerai žinotumėte, už ką mokate. Pasirenkame būtent taip, nes viliamės, kad mokėjimą atliksite su dėkingumu, o ne vedini pareigos. Tikime, kad tokie energetiniai mainai mums visiems suteiks kur kas daugiau lengvumo ir džiaugsmo.

-> Apsisprendimo periodas. Jei persigalvojote dėl dalyvavimo per 14 dienų nuo regsitracijos mokesčio atlikimo (bet ne vėliau, kaip likus 3 dienoms iki mokymų pradžios), galite atšaukti savo registraciją ir atgauti rezervacijos mokestį.

Organizatorių komanda

Mokymus Lietuvoje organizuoja Enrika Benevičienė ir Ieva Severinaitė. Dėl visų techninių detalių ir pagalbos galite kreiptis el. paštu: i.severinaite@gmail.com arba enrika.beneviciene@gmail.com
Galite rašyti tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.

Atvykstantiems iš toli

Greičiausiai atkreipėte dėmesį, kad šių mokymų metu nesiūlome apgyvendinimo paslaugų. Vis dėlto, jei Jums reikalinga pagalba dėl nakvynės, kreipkitės aukščiau nurodytais el. pašto adresais. Yra galimybė likti pernakvoti mokymų vietoje labai paprastomi sąlygomis (bendroje erdvėje, turint savo pagalvę, miegmaišį. Erdvėje yra vienas dušas, kuriuo turėsite pasidalinti su kitais liekančiais dalyviais bei nakvynės vietą susitvarkyti iki mokymų pradžios kitą dieną). Už atskirą mokestį galime padėti susiorganizuoti pietus/vakarienę mokymų vietoje.

Taip pat galime padėti susikooperuoti su kitais dalyviais dėl bendro atvykimo į/iš mokymų vietą (-os). Artėjant mokymams, žinosime detalesnį dalyvių sąrašą ir galėsime pagelbėti Jums atrasti vieniems kitus. Apie šiuos poreikius prašome informuoti trečiajame regsitracijos žingsnyje.

RYŠYS SU SAVIMI
Kiekvieno dialogo centre yra empatija sau. Jei prarasiu santykį su savimi, tikrai prarasiu ryšį ir su kitu. Panašu, kad 90 % problemų dialoguose ir santykiuose atsiranda dėl nutrūkusio ryšio su savimi. Tada prarandame vidinį aiškumą, nebesuprantame, kas mums iš esmės svarbu, kas manyje iš tiesų vyksta. Mokymų metu susipažinsime su įvairiais procesais ir praktikomis, padedančiais atkurti ryšį su savimi.

EMPATIJA — KLAUSYMOSI MENAS
Empatija — tai gebėjimas įžvelgti kito asmens esminę intenciją, žmogiškumą, net jei mums visiškai nepriimtinas pasirinktas elgesys arba nesutinkame su įgarsinta nuomone. Tai gebėjimas įžvelgti ir įsigilinti į bet kokio veiksmo, minties ar jausmo esmę.
Empatija — tai galia, skatinanti bendradarbiavimą.

Daugiausia dėmesio skirsime:
❀ Empatijos įgūdžių gilinimas ir tobulinimas.
❀ "Nepriimk to asmeniškai". KAIP nepriimti asmeniškai, kai labai skaudu: kokia mano jausmų priežastis? Ką daryti su skausmu ir baime, kurie kyla manyje, kol klausausi kito?
❀ Kaip klausymąsi paversti praturtinančia, o ne alinančia patirtimi?
❀ Kaip mėgautis žmonių skausmu, užuot bandžius juos nuraminti, išgelbėti, atitraukti dėmesį ar apsimesti, kad viskas gerai?
❀ Ar „empatija“ reiškia sutikti su kito žmogaus nuomone? Ar yra būdas išgirsti už nuomonės slypintį grožį, jai nepritariant?
❀ Kokia yra atjautos galia ir kaip ji gali nuversti kalnus?
❀ Ir dar daugiau…

Apie pinigus

Nenorėtume, kad pinigai būtų trukdis mokytis NVC! Pinigus matome kaip strategiją, skirtą rūpintis savo energijos tvarumu. Mums svarbu jausti abipusį indėlį. „Gavimas“ padeda mums pasiekti praktinį stabilumą (finansinį), tai taip pat kuria emocinį saugumą: kai yra pusiausvyra, mūsų širdys lieka atviros duoti daugiau. Nors tvirtai pasisakome už abipusio indėlio poreikį, esame lankstūs dėl galimų strategijų, kaip patenkinti šį poreikį. Pinigai yra mūsų mėgstamiausia strategija, nes galime lengvai juos perkelti į tuos dalykus, kurie mums padeda. Nepaisant to, jei mūsų prašoma suma neleistų jums prisijungti, galime pasiūlyti:
1. Jei atvykstate iš šalies, kurioje pajamos / valiuta yra mažesnės nei kainos eurais, esame pasirengę rasti kainą, kuri būtų prasminga ir išlaikytų atvertas širdis.
2. Jei šiuo metu išgyvenate sudėtingą finansinį laikotarpį, galite sumokėti mums vėliau, kai jūsų finansai bus geresni. Kartais žmonės susimoka net po kelerių metų.
3. Esame pasiruošę ieškoti kitų būdų, kaip galite , nors ne visada lengva rasti dalykų, prie kurių norėtumėte prisidėti ir kurie iš tikrųjų prisidėtų prie mūsų.